سفارش دهید

تفاوت چادر مسافرتی عصایی با اتوماتیک

تفاوت چادر مسافرتی عصایی با اتوماتیک موضوعی است که در زمان خرید چادر مسافرتی باید در مورد آن اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید از بین آن ها یکی که متناسب با نوع مصرف شما است را خریداری کنید.

تفاوت چادر مسافرتی عصایی با اتوماتیک چیست؟ در زمان خرید چادر مسافرتی و یا خواندن مطلب درباره چادر مسافرتی با نام هایی همچون چادر مسافرتی عصایی و یا چادر مسافرتی اتوماتیک برخورد داشته اید. ولی اطلاعاتی در مورد آن ها ندارید که تفاوت چادر مسافرتی عصایی با اتوماتیک چیست؟ کدام یک بهتر است، برپایی و نصب کدام نوع چادر مسافرتی راحت تر می باشد، حجم بسته بندی و وزن کدام یک کمتر می باشد و کدام از استقامت بالایی برخوردار می باشد. ما در این مقاله سعی دارین به تفاوت چادر مسافرتی عصایی و چادر مسافرتی اتوماتیک بپردازیم تا شما مشتریان عزیز در زمان خرید این محصولات بتوانید بهترین نوع چادر مسافرتی متناسب با نوع کاربریتان را خریداری کنید.

 

چادر مسافرتی عصایی

چادر مسافرتی عصایی یکی از چادر مسافرتی های پرفروش و محبوب می باشد که دارای ساختار سازه ای مشابه با عصای روشن دلان است. به همین دلیل با این اسم شناخته می شود. در چادر مسافرتی عصایی ابتدا باید پایه های عصایی چادر را راه اندازی کرد و در مرحله بعد بدنه را به پایه متصل کرد تا چادر مسافرتی برپا شود. چادر مسافرتی عصایی در ابعاد و سایز های مختلفی تولید می شود. برپایی و نصب چادر مسافرتی عصایی درست است که زمان بر است ولی پایه ها و یا ستون های این نوع چادر مسافرتی در برابر وزش طوفان و باد های شدید و ضربه های وارده از انعطاف پذیری و مقاومت بالای برخوردار است.

مزایای چادر مسافرتی عصایی

  • چادر مسافرتی عصای دارای مزیت های بسیاری می باشد که عبارتند از:
  • دارای حجم بسته بندی بسیار کوچک و کم حجم است.  به همین منظور بیشتر چادر مسافرتی های کوهنوردی و حرفه ای با این نوع سازه طراحی می شوند.
  • چادر مسافرتی عصایی به دلیل برخورداری از میله ها و یا پایه های نازک و منعطف و نیز مستحکم و قابلیت جدا سازی پایه ها از بدنه چادر مسافرتی از محبوبیت فراوانی نسبت به سایر چادر مسافرتی ها برخودار می باشد و شما به راحتی می توانید بدنه پارچه ای چادر را جدا از پایه ها جمع کنید تا حجم کمتری را اشغال کند.

نصب چادر مسافرتی عصایی

برای نصب و برپایی چادر مسافرتی عصایی باید پایه ها را همچون عصای نابینایان به صورت نر و مادگی در داخل هم قرار داد تا پایه های چادر مسافرتی تشکیل شود. و در مرحله بعدی بدنه چادر مسافرتی عصایی را بر روی زمین مسطح پهن کرده و پایه ها را به داخل بدنه فرو کرده تا چادر مسافرتی فرم بگیرد و نصب شود.

چادر مسافرتی اتوماتیک

چادر مسافرتی اتوماتیک همان گونه که از اسمش مشخص می باشد به صورت خودکار نصب می گردد. به این نوع چادر مسافرتی چادر مسافرتی چتری نیز گفته می شود. زیرا ساختار آن مشابه با ساختار چتر می باشد. در چادر مسافرتی اتوماتیک نیاز به سر هم کردن پایه و نصب بدنه نیست به راحتی و در کمترین زمان ممکن می توانید چادر مسافرتی را راه اندازی کنید. چادر مسافرتی اتوماتیک دارای ارتفاع و سقف بلند هستند که افراد می توانند در داخل آن بایستند. و از شیب کمتری نسبت به چادر مسافرتی عصایی برخوردار می باشد. در طراحی و تولید چادر مسافرتی اتوماتیک طراحان از پایه های ضخیم تر و قطور تر استفاده می کنند.

مزایای چادر مسافرتی اتوماتیک

  • یکی از مزیت های مهم چادر مسافرتی اتوماتیک راه اندازی و برپایی راحت و سریع این نوع چادر مسافرتی نسبت به سایر چادر مسافرتی ها است.
  • چادر مسافرتی اتوماتیک معمولا دارای ابعاد و سایز بزرگتری می باشند و برای سفر های خانوادگی و گروهی مناسب تر هستند.
  • چادر مسافرتی اتوماتیک از ارتفاع بلند و شیب کم برخوردار می باشد بنابراین فضای بازتری را در اختیار افراد قرار می دهد.
  • استحکام و دوام چادر مسافرتی اتوماتیک از سایر چادر مسافرتی ها بیشتر می باشد زیرا در ساختار آن ها از میله ها و پایه های ضخیم تر و با جنس آلیاژ فولاد یا آلومینیوم استفاده شده است.
  • چادر مسافرتی اتوماتیک دارای وزن کمی است اما به دلیل استفاده از پایه های ضخیم تر از چادر مسافرتی عصایی کمی از این نوع چادر مسافرتی سنگین تر است.

نصب چادر مسافرتی اتوماتیک

چادر مسافرتی اتوماتیک از یک کلگی در قسمت بالای چادر و یک کلگی در قسمت پایین چادر تشکیل شده است که برای نصب آن باید کلگی قسمت بالای چادر را به سمت بالا و کلگی قسمت پایین چادر را به سمت پایین فشار داد تا چادر مسافرتی مانند چتر باز شود. و چادر مسافرتی اتوماتیک نصب و یا برپا شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *