سفارش دهید

راهنمای انتخاب پارچه برزنت

تفاوت شاخص پارچه برزنت با سایر پارچه ها در استحکام، انعطاف پذیری و ضد آب بودن آن می باشد. چون این نوع پارچه از کرباس، پلی استر و روکش یورتان تولید می شود ضخیم و مقاوم است

برای خرید پارچه برزنت و انتخاب بهترین کیفیت آن با توجه به کاربردی که از آن انتظار دارید، می بایست از ویژگی ها و ساختار آن مطلع باشید.
آگاهی از نوع برزنت و کیفیت ساختاری آن و همچنین سایر ویژگی هایی که دارد، سبب می شود که نتیجه کار مطلوب باشد و بعد ها مشکلی پیش نیاید.

پارچه برزنتی

پارچه برزنت از محبوب ترین نوع پارچه ها است که گستره کاربرد آن فراوان می باشد که این امر به دلیل کیفیت و مقاومت برزنت می باشد. پارچه برزنت در انواع متفاوتی تولید می شود که هریک کاربرد ویژه ای نیز دارد.
تفاوت شاخص پارچه برزنت با سایر پارچه ها در استحکام، انعطاف پذیری و ضد آب بودن آن می باشد. چون این نوع پارچه از کرباس، پلی استر و روکش یورتان تولید می شود چنین ویژگی هایی نیز دارد.

 

مشخصات برزنت

برای این که بتوانید انتخاب خوبی در پارچه برزنت داشته باشید، می بایست مشخصات برزنت را در نظر بگیرید. پارچه های برزنت همان طور که در مطالب بالا اشاره کردیم، دارای ویژگی هایی می باشد که آن ها را از سایر پارچه ها متمایز می کند که در اینجا به آن ها می پردازیم:

دوام و مقاوم

برزنت ها به دلیل مقاومت بالایی که در برابر رطوبت و خیس شدن دارند، بهترین گزینه در مواردی است که نیاز است محصول یا مکانی را از خیس شدن مصون نگه دارید. انواع متفاوتی از برزنت های مقاوم در برابر آب و طوبت، سطح حفاظتی نیز ایجاد می کنند.

استحکام

منظور از استحکام در برزنت، محکم نگه داشتن در تحت فشار می باشد. به طور مثال پارچه های برزنت در برابر شکستگی و یا پارگی استحکام بالایی دارند.

مقاوم در خوردگی

پارچه های برزنت در برابر خوردگی و نور خورشید و سایر مواد خارجی مانند اسید ها، روغن ها و کپک ها و.. مقاوم می باشند و دچار تخریب نمی شوند. از این رو می توان در مکان هایی که احتمال برخورد با این گونه مواد با محصول مورد نظر هست، پوششی از برزنت فراهم آورد که در برابر این گونه آسیب ها مصون باشند.

مقاوم در سایش

پارچه برزنت مرغوب، پارچه ای است که در برابر شکاف و پاره شدن در اثر برخورد با لبه های تیز مقاومت کند. باید گفت که پارچه های برزنتی وینیل و پارچه هایبوم در مقایسه با پلی اتیلن، در برابر سایش بسیار مقاوم می باشند.

خرید برزنت

با جمع بندی موارد گفته شده می توان به این نتیجه رسید که با آگاهی از بهترین نوع برزنت که دارای ویژگی هایی چون ضد آب، ضد پارگی، ضد حریق، و مقاوم در برابر شعله و ضد کپک باشد، می توان بهترین انتخاب را در خرید پارچه برزنت مرغوب داشت تا علاوه بر بهره مند شدن از کیفیت آن، از مشکلات ناشی از انتخاب غلط، جلوگیری نمود.
به طور کلی باید گفت که خرید برزنت مرغوب برای استفاده در دوخت چادر های مسافرتی و نمایشگاهی و همچنین روکش های کامیون ها و خاور ها بهترین گزینه می باشد. از این رو حتما برای خرید و انتخاب برزنت مورد نیاز خود حتما با آگاهی قبلی از مراکز معتبر برزنت فروشی خریداری نمائید تا از بابت کیفیت و جنس و دوام و ضمانت آن اطمینان حاصل نمائید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *