سفارش دهید

انواع پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت با ویژگی های متفاوتی وجود دارد که هریک دارای کاربرد های فراوانی در صنایع و… می باشند.

آشنایی با پارچه های برزنت به دلیل اهمیت زیاد، انواع گوناگون و کاربردهای بسیار آن اهمیت دارد. اگرچه این پارچه ها به دلیل کیفیتی که در ساختار آن ها به کار رفته، بسیار مورد استفاده قرار می گیرند ولی انتخاب غلط نیز می تواند تنها باعث صرف هزینه بی مورد شود.
از این رو هر چه بیشتر با کاربرد پارچه های برزنت آشنا شویم، در مواقع نیاز بهتر می توانیم از بین انواع بسیار زیاد آن دست به انتخاب بزنیم.

انواع پارچه های برزنتی

برزنت انواع بسیار متنوع و زیادی دارد. با پیشرفت علم و صنایع پتروشیمی مواد مختلفی را به این پارچه ها اضافه می کنند تا برای موارد مختلف قابل استفاده باشد.
انواع پارچه ها و الیاف پلیمری و مواد صنعتی با هم ترکیب می شوند تا بهترین نوع برزنت را بر اساس نیاز مشتری تحویل دهند. براین اساس کاربردهای پارچه های برزنت هم فراوان است.
انواع برزنت ها معمولا بر اساس نوع کاربردی که دارند، نامگذاری شده اند، مثل پارچه برزنت نظامی و پارچه برزنت کیفی.
گاهی نیز مواد تشکیل دهنده آن ها نام آن ها را تعیین کرده است، مانند پارچه برزنت نانو.
در بعضی از مواقع نیز در تولید آن ها طرح به کار رفته است، که به آن ها پارچه برزنت طرح دار می گویند.

 

در این جا به شرح چند نوع از این برزنت ها می پردازیم:

پارچه برزنت شمعی

بافت برزنت های شمعی از پلی اتیلن، پلی استر و کرباس است. به همین منظور مقاومت بالایی در برابر رطوبت، آب و دمای بالا دارند. از این نوع برزنت می توان به عنوان سقف انبار، سوله ها و به عنوان پوششی در برابر تابش نور خورشید استفاده کرد.
پارچه های برزنت شمعی بر اساس کیفیت مواد و میزان به کار بردن آن ها درجه بندی های متفاوتی دارند و به یک لایه الی شش لایه تقسیم می شوند. لازم به ذکر است که هر کدام از انواع پارچه های برزنت شمعی در رنگ های مختلف قابل سفارش است.

پارچه برزنت کانتینری

پارچه های برزنت کانتینری یا پارچه برزنت کامیون یکی از پر کاربردترین برزنت ها محسوب می شوند. این به دلیل مقاومت بالای آن ها در برابر نور خورشید و بارندگی می باشد. این پارچه ها از ضخامت و استحکام بیشتری نیز برخوردار هستند. همین امر باعث می شود در برابر وزش باد نیز مقاومت بیشتری داشته باشند.
این پارچه های برزنت که به پارچه های برزنت تریلی نیز معروف هستند از روکش پلاستیکی و یورتان ساخته شده اند و در انواع یک لایه، دولایه و سه لایه تهیه می شوند. از این رو ضخامت آن ها بالاتر از برزنت شمعی است.

پارچه برزنت نسوز

برزنت نسوز که به پارچه های ضد حریق و سرامیکی نیز معروف هستند انواع مختلفی دارند. این پارچه ها به دلیل مقاومت بالا و تحمل دما کاربرد بسیار زیادی در صنایع دارند.
کاربرد پارچه برزنت نسوز در موارد زیر به چشم می خورد:

  • عایق کردن قالب های ریخته گری
  • عایق محافظ در جوشکاری
  • عایق داکت کوره و دریچه ها
  • عایق محافظ سطوح داغ
  • عایق صنایع ساختمانی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *