سفارش دهید

پارچه برزنت در کشاورزی

پارچه برزنت در کشاورزی کاربرد گسترده ای دارد و مزایایی همانند محافظت از محصول را به همراه می آورد.

پارچه برزنت که یکی از انواع پارچه های صنعتی می باشد دارای ویژگی هایی است که آن را مستحکم و مقاوم می سازد. یکی از این ویژگی های خاصیت ضد آب بودن این گونه پارچه ها است که سبب کاربرد گسترده آن در صنایع مختلف از جمله صنعت کشاورزی شده است.
در بعضی از شرایط آب و هوایی برخی از محصولات را می بایست از بارش باران و برف و یا نور مستقیم آفتاب محافظت نمود. از این رو نیاز است که با چادر پوشش دهنده این محصولات کشاورزی را از خراب شدن دور نگه داشت. از این رو استفاده از این نوع پوشش بسیار ضروری می باشد.
لازم به ذکر است که پارچه برزنت مورد نظر در صنعت کشاورزی از روکش های نایلونی برزنتی تولید می شوند.

پارچه مناسب برای مصارف کشاورزی

تولیدی های زیادی در سراسر جهان به بافت و ساخت پارچه های برزنتی پرداخته اند که می توان گفت مناسب ترین نوع پارچه برای مصارف کشاورزی می باشند. برزنت هایی که در صنعت کشاورزی به کار می روند در برابر آب مقاوم بوده و از نفوذ آب به زیر پارچه که محصولات کشاورزی قابل فساد در آن هستند جلوگیری می کند و دارای وزن سبک و دوختی مناسبی نیز می باشند.

 

مصارف کشاورزی و استفاده از پارچه برزنت

صنعت کشاورزی در بین ایرانیان بسیار پر رواج بوده و کشاورز ها و باغ داران زیادی تمایل به نحوه درست کشاورزی دارند که آن ها می توانند برای نگهداری و مراقبت از محصولات از چادر های برزنت در صنعت کشاورزی استفاده کنند. پارچه های مستحکمی همچون برزنت ها می توانند از عبور و نفوذ رطوبت به محصولات کشاورزی جلوگیری کرده و همچنین در برابر عبور نور خورشید نیز مقاوم می باشند.
پوشش های غلات، علوفه، سیلو و … در صنعت کشاورزی واجب بوده وکشاورز باید محصولات را پوشش دهد.

مزایای پارچه برزنت در صنعت کشاورزی

پارچه برزنتی که در کشاورزی برای پوشش دهی برای محصولات استفاده می شود، دارای وزن سبک می باشد و آب در آن نفوذ نمی کند.
پارچه برزنت مورد استفاده در این صنعت از مرغوب ترین مواد درجه یک ساخته شده است.
همچنین حلقه های فلزی، پلاستیکی و آلومینیومی در لبه های پارچه برزنت به کار رفته که کارایی آن را نیز بیشتر می کند.
با استفاده از این پارچه می توان در زمان صرفه جویی کرد. همچنین قیمت مناسب این نوع پارچه سبب تقاضای بسایری از کشاورزان شده است تا بتوانند از محصولات خود محافظت نمایند.
پارچه برزنت کشاورزی همچنین در برابر حرارت و نور آفتاب مقاوم اند و دارای ابعادی مناسب و ظاهر و ساختاری زیبا نیز می باشند.

روکش سیلو در کشاورزی

روکش سیلو یکی از مقاوم ترین پارچه های برزنتی پر کاربرد در صنعت کشاورزی محسوب می شود. سیلو ها به چند دسته سیلوی غلات، سیلوی علوفه، سیلوی دامداری و .. تقسیم می شوند. روکش سیلو بسیار با کیفیت می باشد و در برابر عوامل محیطی مانند باران، باد، نور خورشید، تگرگ و پرندگان مقاوم است.
بنابراین کیفیت سیلو در حد مطلوب نگه داشته می شود. این روکش سیلو برای محافظت از علوفه با ارزش در برابر تأثیرات خارجی به روش خاصی بافته می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *