سفارش دهید

برزنت ضد حریق

برزنت های ضد حریق به دلیل دارا بودن مواد پلی استر و پی وی سی، ویژگی نسوز بودن را در ساختار خود دارند و همچنین ضد آب می باشند.

برزنت در انواع مختلفی تولید می گردد که مدل نسوز و ضد حریق آن کاربرد متعددی در صنایع و دیگر محیط های صنعتی دارد.
برزنت ضد حریق به منظور ایجاد ایمنی و امنیت در برابر آتش سوزی و سایر شرایط آب و هوایی، تولید شد. از این رو با استفاده از متریال های مشخصی تولید می شود تا بهترین کارایی را داشته باشد. برزنت نسوز و ضد حریق از بهترین نوع برزنت ها می باشد.

برزنت نسوز

همان طور که می دانید، برزنت نوعی از پارچه است که جنس ضخیمی دارد و در الیاف یک تا چند لا با توجه به کاربرد، تولید می گردد. برزنت ضخیم کاربرد صنعتی دارد و برزنت نازک در صنعت پوشاک مورد استفاده قرار می گیرد.
برزنت ضد حریق یا نسوز نوع خاصی از این پارچه ها می باشند که به دلیل استفاده از مواد سیلیکونی و فویلدار مقاومت بسیار بالایی در برابر دما و حرارت دارند. استفاده از این نوع برزنت در بدنه و سقف سوله ها باعث می شود در صورت افزایش دما آتش سوزی رخ ندهد.
علاوه بر سقف، در بدنه سوله ها نیز می توان از برزنت های نسوز استفاده کرد که از گسترش آتش سوزی و خسارت های مادی و جانی جلوگیری می کنند.

انواع برزنت ضد حریق

انواع برزنت های ضد حریق را می توان در دو دسته سیلیکونی و فویلدار تقسیم بندی کرد. البته این نوع دسته بندی بر اساس نوع متریال به کار رفته در ساختار آن ها می باشد.
برزنت سیلیکونی تا دمای 300 درجه سانتی گراد را تحمل می کند و نوع فویلدار آن که نسبت به مدل قبلی کیفیت بالاتری نیز دارد، حدود 800 درجه سانیگراد دما را تحمل می کند.
از این رو در سوله هایی که دستگاه های ریخته گری و قالب گیری در آن ها قرار دارد، از برزنت ضد حریق فویلدار برای پوشش سقف و بدنه سوله استفاده می شود.

 

برزنت ضد حریق برای سوله ها

برزنت های نسوز و ضد حریق به دلیل دارا بودن چند ویژگی بهترین گزینه برای پوشش سوله و سقف آن می باشد که می توان از این ویژگی ها به موارد زیر اشاره نمود:

  • مقاومت بالا در برابر دما و جلوگیری از آتش سوزی
  • وزن سبک برزنت نسوز
  • جلوگیری از ایجاد بار اضافه به بدنه سوله
  • صرفه جویی در هزینه ها با پوشش سریع بدنه و سقف سوله
  • مقاومت بسیار بالا در برابر تابش اشعه UV
  • انعطاف پذیری بالا و هماهنگی با ساختارهای مختلف سوله ها
  • عدم نیاز به مصالح ساختمانی در فرآیند نصب تاثیر آن بر کاهش هزینه ها

برزنت ضد آب سوله

برزنت ضد آب برای پوشش سوله از دیگر کاربرد پارچه های برزنتی می باشد که بسیار پر مصرف است. این نوع از پارچه های برزنتی، به صورت چند لایه تولید می شوند و به دلیل وجود مواد پلی استر و پی وی سی در ساختار آن ها، آب و رطوبت نمی تواند به درون آن ها نفوذ کند.
در واقع استفاده از برزنت ضد آب برای پوشش سوله سبب می شود نم و رطوبت حاصل از بارش باران و برف به فضای داخل نفوذ نکند.
زیرا ورود نم و رطوبت و بارش باران و برف به درون سوله ها و بر کالا هایی که درون آن قرار دارد، سبب ایجاد خسارت بسیاری نیز می شود. از این رو استفاده از برزنت های ضد آب اهمیت زیادی پیدا می کند.

انواع برزنت ضد آب برای پوشش سوله

برزنت نانو

پارچه برزنت نانو که با فناوری نانو تولید شده، مقاومت بسیار بالایی در برابر اشعه UV، نم و رطوبت و رشد قارچ و کپک دارند. علاوه براین، تماس با مواد شیمیایی منجر به تغییر در ساختار و کیفیت پارچه های برزنت نخواهد شد که این ویژگی برای محیط های صنعتی و سوله ها اهمیت دارد.

برزنت مشمع

پارچه برزنت مشمع ضد آب، دارای لایه پی وی سی می باشد که سبب می شود از نفوذ نم و رطوبت به بدنه پارچه جلوگیری کند. این برزنت ها در تولید چادر کامیون و کانتینرها کاربرد گسترده ای دارند.

برزنت دو رو ضد آب

در این نوع برزنت برای لایه رویی و زیرین از مواد پی وی سی استفاده شده و بدنه آن ها پلی استر می باشد. به همین دلیل مقاومت بالایی در برابر نم و رطوبت دارد و در اثر تماس با اشیای نوک تیز نیز دچار خراشیدگی و پارگی نمی شوند.

کاربرد برزنت ضد حریق و ضد آب

ضد آب بودن و مقاومت بسیار بالا در برابر نم و رطوبت پارچه های برزنتی باعث شده است در محیط های مختلفی مورد استفاده قرار گیرند. از جمله موارد کاربرد این پارچه ها می توان به تولید چادرهای نظامی، چادر خیمه ای و اسکلتی، چادر کانتینری و پوشش سوله و راه اندازی کمپ های آموزشی و هلال احمر اشاره کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *